محل تبلیغات شما

#سوکورو_تازاکی_بی‌رنگ_و_سال‌_های_زیارتش ، داستان پسری است که در #خانواده­ای گرم بزرگ شده و برای ادامه تحصیل به توکیو می­رود. پس از چندی ناگهان و بی هیچ توضیحی از گروه دوستی سالم نوجوانی خود (سه پسر و دو دختر) #اخراج می­شوند. این اخراج منجر به #بحران_روحی شدید در وی و در نهایت #تنهایی او می­شود. او در 36 سالگی مهندس حمل و نقل (مترو) عالی است اما موقع ارتباط با سارا، سارا می­فهمد او #گره­_ذهنی از گذشته خود دارد و سارا او را مجبور می­کند بعد از 16 سال بفهمد #چرا؟!؟!؟.

داستان را دوست نداشتم. #درخشان نبود، فراز و فرود نداشت، بسیاریا ز محتوای کتاب #تکراری بود، بحران مطرح شده در کتاب بحران نبود. #بی_رنگی و #زیارت #کلمات_مقدس اند که به سودوکو، با این #سبک_زندگی نمی­خورد. مردی که هیچ تلاشی برای حل مشکلاتش نکرد بود و #عمرش_را_بر_باد_داده_بود!!

نقدی از کتاب را خواندم، نوشته بود این داستان زندگی ماست که بعد از #کنکور به تهران رفتیم و آنجا ماندیم و هر روز تنها تر شدیم. اونجا بود که فهمیدم. من هیچ وقت در خارج از یزد یا تنها زندگی نکردم، برای همین نتونستم تنهایی سودوکو را #درک کنم و برام تمسخرآمیز بود.

همسرم ازم پرسید به نظرت خانم ایکس (هم­کلاسی مجردم که توی آمریکاست) خوشبخته؟! گفتم: نه اونقدری که ما فکر می کنیم!!

درس آموخته­ها:

• #انسان_مدرن به سمت #تنهایی می­رود و تنهایی بدتر از داشتن #دوست_بد است.
  • اسم­ها #هویت سازند. سودوکو به معنای ساختن
  • اگر بخواهیم قیمت بالا برای محصولات کسب و کارمون بدهیم، محصولاتمان باید با پرستیژ باشد و رفتارمون (کسب و کار و منابع انسانی مان) نیز!
  • باید بتوان از المان های یک #دفتر_کاری، حوزه­های کاری و ارزش­های آن سازمان را درک کرد.

جملات جالب:

• تصمیم گرفت بیش از این کشش ندهد، ممکن بود تا ابد به آن فکر کند ولی جوابی نگیرد. این #شک را داخل کشویی در ذهنش گذاشت و رویش برچسب زد "بلاتکلیف". از این کشوها، درونش زیاد داشت.
  • #تاریخ را نه می­شود پا کرد و نه عوض، مثل این هست که بخواهی خودت را عوض کنی. می­شود روی خاطره­ها سرپوش گذاشت ولی نمی­شود قایم کرد.
  • چیزهایی است که باید از گذشته­ام حل کنم وگرنه هیچ وقت ازش #خلاص نمی­شوم.

#یادداشت_نو

پریشانی های دردگونه

سوکورو تازاکی بی رنگ از زبان آقای شکرانه

#سوکورو_تازاکی_بی‌رنگ_و_سال‌_های_زیارتش

تنهایی ,کتاب ,می­شود ,زندگی ,بحران ,داستان ,است که ,هیچ وقت ,کسب و ,را درک ,از این ,سوکورو تازاکی بی‌رنگ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ترنم روابط عمومی الکترونیک